تبلیغات
این وبلاگ برای همه میباشد - به راستی هدایت كنونی جریان سبز با كیست؟


من دوستی میخام اینم شمارم 09378424068

پولدار شوید:

درباره وبلاگ:


آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها :


پیوندها:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


نظرسنجی:


آمار وبلاگ:


وضعیت در یاهو:

امار:

رتبه سایت در گوگل:

تبلیغات :


به راستی هدایت كنونی جریان سبز با كیست؟

نوشته شده توسط:عصرنه
چهارشنبه 12 خرداد 1389-01:30 ق.ظ

به راستی هدایت كنونی جریان سبز با كیست؟ چه كسی یا چه افرادی این جریان را مدیریت كرده و خط دهی می كنند؟ آیا رهبری این جریان با میرحسین موسوی است و ایشان سبزها را مدیریت می كند؟ آیا سیدمحمد خاتمی یا مهدی كروبی در مدیریت این گروه ایفای نقش دارند؟ آیا به جای افراد، احزاب و گروه هایی مانند سازمان مجاهدین و جبهه مشاركت یا دیگر گروه های دوم خردادی، رهبری سبزها را برعهده دارند؟

در شرایط كنونی، مدیریت گروهی كه با رنگ سبز هر از چندی مانند روزهای قدس و سیزده آبان، آن هم فقط در برخی از خیابان ها ظاهر شده و متفاوت از توده های میلیونی، رفتارهایی را به نمایش می گذارد، نه در دستان موسوی و نه در دستان همفكران موسوی، بلكه در دست دشمنان خارجی قرار دارد. تردیدی در این مسئله وجود ندارد كه این حركت را میرحسین موسوی و ستادهای تبلیغاتی و حامیان او آغاز كردند و موسوی، بارها و بارها در میان انبوه هواداران سبزپوش خود ظاهر گردید و از موج سبز سخن گفت و پس از انتخابات ...

+جهت خواندن به ادامه مطلب مراجه کنید.

به راستی هدایت كنونی جریان سبز با كیست؟ چه كسی یا چه افرادی این جریان را مدیریت كرده و خط دهی می كنند؟ آیا رهبری این جریان با میرحسین موسوی است و ایشان سبزها را مدیریت می كند؟ آیا سیدمحمد خاتمی یا مهدی كروبی در مدیریت این گروه ایفای نقش دارند؟ آیا به جای افراد، احزاب و گروه هایی مانند سازمان مجاهدین و جبهه مشاركت یا دیگر گروه های دوم خردادی، رهبری سبزها را برعهده دارند؟ نگارنده بر این اعتقاد است كه در شرایط كنونی، مدیریت گروهی كه با رنگ سبز هر از چندی مانند روزهای قدس و سیزده آبان، آن هم فقط در برخی از خیابان ها ظاهر شده و متفاوت از توده های میلیونی، رفتارهایی را به نمایش می گذارد، نه در دستان موسوی و نه در دستان همفكران موسوی، بلكه در دست دشمنان خارجی قرار دارد. تردیدی در این مسئله وجود ندارد كه این حركت را میرحسین موسوی و ستادهای تبلیغاتی و حامیان او آغاز كردند و موسوی، بارها و بارها در میان انبوه هواداران سبزپوش خود ظاهر گردید و از موج سبز سخن گفت و پس از انتخابات با فراخوان سبزها به خیابان، زمینه ها و بسترهای آشوب، بلوا و اخلال در نظم و امنیت عمومی را فراهم ساخت. این میرحسین موسوی بود كه با صدور بیانیه، تشكل راه سبز امید را به زعم خویش پایه گذاری كرد. ظاهر امر نشان می دهد كه رهبری این گروه را میرحسین موسوی برعهده دارد، لكن واقعیت امر این است كه اكنون میرحسین نه تنها مدیریت این جریان را در دست ندارد، بلكه این جریان و میرحسین به نوعی با همدیگر از سوی بیگانگان مدیریت می شوند. اثبات این ادعا كار سخت و دشواری نیست. میرحسین ادعای پای بندی و وفاداری به قانون اساسی، انقلاب اسلامی، جمهوری اسلامی و آرمان های حضرت امام خمینی (ره) را دارد. آیا رفتارهای گروه اندك و فتنه گر سبزپوش در حوادث پس از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری و به ویژه رفتارهای آنان در روز قدس و سیزده آبان با ادعاهای میرحسین موسوی همخوانی و همسویی دارد؟ اگر همسویی ندارد، چرا میرحسین موسوی از این رفتارها و هنجارشكنی ها اعلام برائت نمی كند و پیروان خود را سرزنش نمی كند؟ مواردی از این رفتارها مورد بررسی قرار می گیرد.

1- یكی از شعارهای قابل توجه گروهك سبزپوش در روز قدس و سیزده آبان، تبدیل شعار نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی به شعار نه شرقی، نه غربی جمهوری ایرانی بود! اگر میرحسین مدعی تلاش برای احیای تفكر امام (ره) است، چرا در قبال این انحراف هواداران خود سكوت كرده و با صدور بیانیه نسبت به این شعار انحرافی به هواداران خود هشدار نمی دهد؟ مگر حضرت امام (ره) با صراحت و با توجه به عناوین گوناگون در مورد عنوان و نام نظام سیاسی ایران نفرمودند: «جمهوری اسلامی، نه یك كلمه كمتر و نه یك كلمه بیشتر» آیا جمهوری ایرانی غیر از حذف اسلام از صحنه سیاست هدف دیگری را دنبال می كند؟

2- شعار «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران» شعار معروف سبزها در روز قدس بود. موسوی مدعی خط امام نسبت به این شعار چه موضعی دارد. حضرت امام (ره) روز قدس را روز اسلام اعلام كرده و با اعلان راهبرد محو اسرائیل از صحنه روزگار، مهمترین مسئله مسلمین را قدس و مسئله فلسطین می دانند. اگر میرحسین وفادار به آرمان های حضرت امام (ره) می باشد و مدیریت سبزها را در دست دارد، چرا این شعار انحرافی در روز قدس را محكوم نكرد؟

3- روزه خواری، عدم رع%Dتاریخ آخرین ویرایش:- -* نام و نام خانوادگی :
* آدرس ایمیل:
موضوع پیام:
*پیام: